Główna Kącik Logopedy Logopedyczne badania przesiewowe

Jesteśmy na

Logopedyczne badania przesiewowe Email

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Na początku pracy w szkole logopeda przeprowadza badania przesiewowe, tzn. spotyka się ze wszystkimi dziećmi indywidualnie i sprawdza, na jakim etapie jest rozwój mowy każdego z nich, czy jest jakiś czynnik, który może zakłócać ten rozwój. Jeśli dostrzega taką potrzebę, kieruje dziecko do konsultacji laryngologicznej, psychologicznej, ortodontycznej itp. W ten sposób wyłania dzieci, które powinny uczestniczyć w terapii logopedycznej.

Następny etap to rozmowa z rodzicami. Terapeuta informuje ich o konieczności pracy nad rozwojem mowy na zajęciach w szkole oraz w domu - pracy codziennej i niezbędnej. Rodzice świadomi, iż ich dziecko potrzebuje pomocy, podejmują decyzję o uczestnictwie w terapii lub o rezygnacji z pomocy logopedy.

Oto wyniki badań przesiewowych przeprowadzonych w Szkole Podstawowej w Olszance:

KLASA

LICZBA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH NA ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

LICZBA UCZNIÓW W KLASIE

KL. 0

KL. I

KL. II

KL. III

KL. IV

KL. V

KL. VI

RAZEM

Jak widać do terapii logopedycznej zakwalifikowano aż 36% uczniów.

Zajęcia logopedyczne w szkole odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki. W te dni zapraszam wszystkich rodziców do gabinetu logopedycznego. Poinformuję o wynikach badania, bo być może Państwa dziecko nie musi chodzić na zajęcia logopedyczne, ale na przykład… powinno udać się do ortodonty.

Liczę na intensywną współpracę, która zaowocuje piękną mową dzieci!