Główna Z życia przedszkola
OGŁOSZENIA

Jesteśmy na

 

 

Przedszkole


Spotkanie z książką Email

W dniu 12.03 w odpowiedzi na nasze zaproszenie pojawiły się w naszej szkole panie pracujące w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Łosicach. Pani Anna Czerko i Joanna Gąska przywiozły ze sobą dużą cześć zbiorów przeznaczoną dla najmłodszych. Odwiedziły przedszkolaki i zerówkę. Próbowały zainteresować dzieci książką, wzbudzić ciekawość czytelniczą oraz nauczyć szacunku do  niej. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się tzw.  “magiczne książki”. Maluchy z radością pozowały z “Książką z Dziurą”, ratowały zwierzaki z opresji przy wykorzystaniu książeczek z serii “Uratuj mnie”, rozkładały najdłuższe książeczki harmonijkowe a także układały książki puzzle.

Zapraszamy do galerii...

 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Email

Dnia 26 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Unitów Podlaskich odbyły się uroczystości. „Pasowania na przedszkolaka”. Pasowanie na przedszkolaka jest szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Bohaterami spotkania były maluszki 3 - 4 latki, a także grupa starszaków 5 - 6 lat. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, dyrektor  oraz rodzice.

Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Były to m.in. piosenki oraz zadania i zagadki. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy!". Po złożeniu przysięgi Pan Dyrektor dokonał  pasowania używając magicznego ołówka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Miłą niespodzianką było przygotowanie przez rodziców poczęstunku dla wszystkich przedszkolaków oraz gości. Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą niezwykle udaną.

Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego i bogatego w doświadczenia pobytu  w naszej szkole.

Zapraszamy do galerii...

 
Wiosenny piknik przedszkolaków Email

Wiosna zagościła u nas już na dobre. Wszędzie pojawiają się pachnące kwiaty, trawa się zieleni, coraz częściej do naszych okien zagląda słońce. Taka pogoda zachęciła 19 maja nasze maluchy i ich panie do zorganizowania pikniku. Już od samego rana dzieci przeżywały zaplanowaną wycieczkę na łąkę. Razem z paniami szykowały koce i kosze piknikowe, w których były pyszne kanapki z ogórkiem i sałatą, słodkie przekąski oraz napój truskawkowy z miętą. Na deser zaplanowano lody owocowe, które przedszkolaki robiły dzień wcześniej. Jako atrakcję panie przygotowały dzieciom zabawy sportowe. Zadowolone i lekko zmęczone maluchy wróciły do przedszkola.

Zapraszamy do galerii...

 
Dzień otwarty w przedszkolu Email

15 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Panie od samego rana szykowały baloniki, słodycze i materiały plastyczne. Zabawki też się przygotowywały - Lalki siedziały prosto, Miś pilnował porządku, a samochody ustawiły się tak, aby łatwiej trafić do dziecięcych rączek.

Nasi goście (maluchy i ich mamy) obejrzeli całe przedszkole, plac zabaw i zapoznali się z paniami. Dzieci do woli pobawiły się autkami, klockami, lalkami i zwierzątkami, malowały farbami, śpiewały piosenki i bawiły w grupie.

Było kolorowo, tłoczno i radośnie. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości - dzieci oraz ich mam - był to mile spędzony czasUśmiech.

Zapraszamy do galerii...

 
Zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszance Email

10 maja nasze przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszance. Celem ich wizyty było złożenie życzeń i wręczenie laurki dla Pani Małgorzaty Chraniuk z okazji dnia Bibliotekarza, który obchodziliśmy 8 maja.
Tego dnia Pani Małgosia również zaplanowała naszym maluchom sporo atrakcji - dzieci słuchałam opowiadania o Czarodzieju i Dorotce, odgadywały zagadki czytane przez Panią Wiesię (która tego dnia również odwiedziła bibliotekę) oraz wspólnie z Panią Bibliotekarką wiły wianki z pięknie kwitnących na łące kwiatów.

Zapraszamy do galerii...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6