Główna Z życia przedszkola
Przedszkole


Wycieczka przedszkolaków do Warszawy Email

W dniu 16 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Maluszki w wielkim skupieniu obejrzały spektakl pt. „Puff” w Teatrze Niewielkim, następnie zostały zaproszone na scenę i miały możliwość dotknąć rekwizytów oraz pobawić się tanecznie z aktorkami.  Aby zebrać siły na czekające jeszcze atrakcje urządziliśmy sobie prawdziwy piknik pod chmurką. Na szczęście pogoda nam dopisała i dzieci mogły skorzystać z pobliskiego placu zabaw. Następnie wybraliśmy się do Pijalni Czekolady E. Wedel. Tam dzieci wysłuchały  opowieści  powstania fabryki Wedla oraz „odkrycia” słodkiej, pachnącej czekolady. Z wielką przyjemnością poczęstowały się płynną, gorącą czekoladą, a na koniec każdy ozdobił swój torcik wedlowski za pomocą profesjonalnego rękawa cukierniczego. Powstały prawdziwe dzieła. Niestety, co dobre szybko się kończy więc po wszystkich atrakcjach zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii...

 
Spotkanie z książką Email

W dniu 12.03 w odpowiedzi na nasze zaproszenie pojawiły się w naszej szkole panie pracujące w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Łosicach. Pani Anna Czerko i Joanna Gąska przywiozły ze sobą dużą cześć zbiorów przeznaczoną dla najmłodszych. Odwiedziły przedszkolaki i zerówkę. Próbowały zainteresować dzieci książką, wzbudzić ciekawość czytelniczą oraz nauczyć szacunku do  niej. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się tzw.  “magiczne książki”. Maluchy z radością pozowały z “Książką z Dziurą”, ratowały zwierzaki z opresji przy wykorzystaniu książeczek z serii “Uratuj mnie”, rozkładały najdłuższe książeczki harmonijkowe a także układały książki puzzle.

Zapraszamy do galerii...

 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Email

Dnia 26 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Unitów Podlaskich odbyły się uroczystości. „Pasowania na przedszkolaka”. Pasowanie na przedszkolaka jest szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Bohaterami spotkania były maluszki 3 - 4 latki, a także grupa starszaków 5 - 6 lat. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, dyrektor  oraz rodzice.

Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Były to m.in. piosenki oraz zadania i zagadki. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy!". Po złożeniu przysięgi Pan Dyrektor dokonał  pasowania używając magicznego ołówka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Miłą niespodzianką było przygotowanie przez rodziców poczęstunku dla wszystkich przedszkolaków oraz gości. Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą niezwykle udaną.

Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego i bogatego w doświadczenia pobytu  w naszej szkole.

Zapraszamy do galerii...

 
Wiosenny piknik przedszkolaków Email

Wiosna zagościła u nas już na dobre. Wszędzie pojawiają się pachnące kwiaty, trawa się zieleni, coraz częściej do naszych okien zagląda słońce. Taka pogoda zachęciła 19 maja nasze maluchy i ich panie do zorganizowania pikniku. Już od samego rana dzieci przeżywały zaplanowaną wycieczkę na łąkę. Razem z paniami szykowały koce i kosze piknikowe, w których były pyszne kanapki z ogórkiem i sałatą, słodkie przekąski oraz napój truskawkowy z miętą. Na deser zaplanowano lody owocowe, które przedszkolaki robiły dzień wcześniej. Jako atrakcję panie przygotowały dzieciom zabawy sportowe. Zadowolone i lekko zmęczone maluchy wróciły do przedszkola.

Zapraszamy do galerii...

 
Dzień otwarty w przedszkolu Email

15 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Panie od samego rana szykowały baloniki, słodycze i materiały plastyczne. Zabawki też się przygotowywały - Lalki siedziały prosto, Miś pilnował porządku, a samochody ustawiły się tak, aby łatwiej trafić do dziecięcych rączek.

Nasi goście (maluchy i ich mamy) obejrzeli całe przedszkole, plac zabaw i zapoznali się z paniami. Dzieci do woli pobawiły się autkami, klockami, lalkami i zwierzątkami, malowały farbami, śpiewały piosenki i bawiły w grupie.

Było kolorowo, tłoczno i radośnie. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości - dzieci oraz ich mam - był to mile spędzony czasUśmiech.

Zapraszamy do galerii...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6