Główna Wolontariat
Wolontariat
,,Babeczka do koszyczka.’’ Email

Zakończyliśmy dwudniową akcję ,, Babeczka do koszyczka.” 24 i 25 kwietnia były dla wolontariuszy ze SKW  bardzo pracowitymi dniami. W sobotę, wraz naszym opiekunem własnoręcznie piekliśmy babeczki do koszyczków wielkanocnych. Pracowaliśmy w pocie czoła, niektórzy z nas nie zdawali sobie sprawy, że  pieczenie to taka ciężka i odpowiedzialna praca.  Przygotowaliśmy ponad 250 babeczek, które   kolejnego dnia sprzedawaliśmy po mszach świętych w naszych parafialnych kościołach. Dziękujemy naszym proboszczom, za pomoc w zorganizowaniu tej akcji oraz duchowe wsparcie nas, młodych wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję ,, Babeczka do koszyczka” kupując nasze wypieki. Mamy nadzieję, iż uświetnią one Państwa stół wielkanocny oraz dadzą poczucie bycia człowiekiem o wielkim sercu.

DZIĘKUJEMY Puszcza oczko

Zapraszamy do galerii...

 
WOLONTARIUSZE W DOMU DZIECKA Email

20 marca 2018r. odwiedziliśmy dom dziecka w Siedlcach. Wyjazd zakończył akcję Adopcja Serca, polegającą  na zbiórce odzieży, zabawek oraz artykułów papierniczych dla dzieci przebywających w siedleckim domu dziecka. Pani dyrektor oprowadziła nas po obiekcie oraz opowiedziała o specyfice pracy w takiej placówce. Wolontariuszki miały możliwość spędzenia czasu na wspólnej zabawie z kilkorgiem młodszych dzieci. Wyjazd pełen był emocji, a także refleksji nad człowieczeństwem oraz budowaniem relacji międzyludzkich.

Zapraszamy do galerii...

 
KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH Email

Święta tuż, tuż dlatego też wolontariusze ze SKW postanowili w dniach 12-15 grudnia zorganizować w szkole Kiermasz Ozdób Świątecznych. Wszyscy, którzy nie mieli pomysłu na prezent, lub ozdobienie świątecznego stołu, czy też świątecznego drzewka, mieli możliwość zakupienia podczas kiermaszu pięknej bombki, stroika oraz choinki. Wszystkie ozdoby wykonane były samodzielnie przez uczniów oraz osoby z poza szkoły. Zebrane podczas kiermaszu środki pieniężne przeznaczono na świąteczną pomoc osobom potrzebującym.

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali swoje ozdoby na kiermasz, a w szczególności babciom, które wykonały szydełkowe ,,cudeńka’’.

DZIĘKUJEMY Uśmiech

 

Zapraszamy do galerii...

 
5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Email

Obchodzony jest z inicjatywy ONZ od roku 1986. Jest to okazja by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Z tej też okazji gościli w naszej szkole pani Jola, pani Paulina oraz pan Andrzej- wolontariusze ze schroniska dla zwierząt ,,Azyl” w Białej Podlaskiej wraz z jednym z podopiecznych czworonogów. Zaproszenie na spotkanie z młodzieżą przyjął także pan Damian, który swoja pracę wolontariusza kieruje ku potrzebującym ludziom.

Więcej…
 
SŁODKIE WTORKI I CZWARTKI Email

Trwa akcja zorganizowana przy współudziale Dyrektora Szkoły, Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła PCK oraz Szkolnego Koła Wolontariatu- SŁODKIE WTORKI I CZWARTKI. W akcję włączyli się uczniowie wszystkich klas przynosząc ciasta na kiermasz. W dniach 21.11.2017r., 23.11.2017r. , 28.11.2017r., 30.11.2017r. można zakupić w szkole słodkości, z których zebrane środki pieniężne przeznaczone zostaną na wsparcie leczenia i rehabilitacji naszych absolwentów.

Zapraszamy do galerii...