Główna Wolontariat
OGŁOSZENIA

Jesteśmy na

 

 

Wolontariat
WOLONTARIUSZE W DOMU DZIECKA Email

20 marca 2018r. odwiedziliśmy dom dziecka w Siedlcach. Wyjazd zakończył akcję Adopcja Serca, polegającą  na zbiórce odzieży, zabawek oraz artykułów papierniczych dla dzieci przebywających w siedleckim domu dziecka. Pani dyrektor oprowadziła nas po obiekcie oraz opowiedziała o specyfice pracy w takiej placówce. Wolontariuszki miały możliwość spędzenia czasu na wspólnej zabawie z kilkorgiem młodszych dzieci. Wyjazd pełen był emocji, a także refleksji nad człowieczeństwem oraz budowaniem relacji międzyludzkich.

Zapraszamy do galerii...

 
KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH Email

Święta tuż, tuż dlatego też wolontariusze ze SKW postanowili w dniach 12-15 grudnia zorganizować w szkole Kiermasz Ozdób Świątecznych. Wszyscy, którzy nie mieli pomysłu na prezent, lub ozdobienie świątecznego stołu, czy też świątecznego drzewka, mieli możliwość zakupienia podczas kiermaszu pięknej bombki, stroika oraz choinki. Wszystkie ozdoby wykonane były samodzielnie przez uczniów oraz osoby z poza szkoły. Zebrane podczas kiermaszu środki pieniężne przeznaczono na świąteczną pomoc osobom potrzebującym.

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali swoje ozdoby na kiermasz, a w szczególności babciom, które wykonały szydełkowe ,,cudeńka’’.

DZIĘKUJEMY Uśmiech

 

Zapraszamy do galerii...

 
5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Email

Obchodzony jest z inicjatywy ONZ od roku 1986. Jest to okazja by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Z tej też okazji gościli w naszej szkole pani Jola, pani Paulina oraz pan Andrzej- wolontariusze ze schroniska dla zwierząt ,,Azyl” w Białej Podlaskiej wraz z jednym z podopiecznych czworonogów. Zaproszenie na spotkanie z młodzieżą przyjął także pan Damian, który swoja pracę wolontariusza kieruje ku potrzebującym ludziom.

Więcej…
 
SŁODKIE WTORKI I CZWARTKI Email

Trwa akcja zorganizowana przy współudziale Dyrektora Szkoły, Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła PCK oraz Szkolnego Koła Wolontariatu- SŁODKIE WTORKI I CZWARTKI. W akcję włączyli się uczniowie wszystkich klas przynosząc ciasta na kiermasz. W dniach 21.11.2017r., 23.11.2017r. , 28.11.2017r., 30.11.2017r. można zakupić w szkole słodkości, z których zebrane środki pieniężne przeznaczone zostaną na wsparcie leczenia i rehabilitacji naszych absolwentów.

Zapraszamy do galerii...

 
NAPEŁNIJMY BRZUSZKI Email

W październiku i listopadzie wolontariusze ze SKW koordynowali akcję szkolną NAPEŁNIJMY BRZUSZKI polegającą na zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska ,,Azyl” w Białej Podlaskiej.

Zbierane były: karma dla kotów i psów, stare koce, ręczniki, zabawki oraz lekarstwa. Dnia 24 listopada 2017r. cztery wolontariuszki z klasy II gimnazjum, opiekun SKW oraz jeden z rodziców dostarczyli zebrane rzeczy do schroniska.

Podczas tej wizyty uczniowie mieli możliwość krótkiego spaceru po terenie obiektu. Wyprawa była refleksyjna i wszyscy byli przekonani, iż zawsze warto pomagać czworonożnym przyjaciołom.

Zapraszamy do galerii...