Główna Wolontariat Archiwum 2017/2018 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
OGŁOSZENIA

Nasza szkoła realizuje projekt "Niepodległa"

5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Email

Obchodzony jest z inicjatywy ONZ od roku 1986. Jest to okazja by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Z tej też okazji gościli w naszej szkole pani Jola, pani Paulina oraz pan Andrzej- wolontariusze ze schroniska dla zwierząt ,,Azyl” w Białej Podlaskiej wraz z jednym z podopiecznych czworonogów. Zaproszenie na spotkanie z młodzieżą przyjął także pan Damian, który swoja pracę wolontariusza kieruje ku potrzebującym ludziom.

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach, w trakcie których poznali aspekty pracy wolontariusza w szerszym pojęciu. Poznali zasady budowania dobrego zespołu wolontariatu szkolnego, organizowania i przeprowadzania akcji oraz  dobrego podziału obowiązków.

Ogromną furorę zrobił w naszej szkole czworonożny Pimpuś, który godnie reprezentował swoich kumpli ze schroniska pozując do zdjęć oraz podbijając serca nie tylko uczniów, ale również nauczycieli.