Główna Wydarzenia
ZS Aktualnosci
Drogami Niepodległości - Tajemniczy kopiec w Majówce Email

Program wyjazdu edukacyjnego do lasu Zawady Majówka 24 września 2018r.

1. 8.30  - zapoznanie z celem wycieczki

2. 8.30 – 9.00  - pogadanka na temat powstania kopca w Majówce

3. Zapoznanie z udokumentowanymi materiałami:  zdjęciami, filmem z poświęcenia kopca z roku 1936, wycinkami gazet.

4. Oglądanie wywiadu z osobami, które jako dzieci brały udział w usypywaniu kopca:

p. Tadeuszem Siwko, l. 93 zamieszkałym w Rudniku

p. Stanisławą Stefaniuk, l. 95 zamieszkałą w Płosodrzy

5. Oglądanie filmu - Animacja na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości; IPNtv: Niezwyciężeni

6. 9.30 – ok. 11.00 przejazd do Majówki,

• oglądanie kopca,
  • zapalenie zniczy,
  • rozmowa z p. Janiną Wasiluk, l. 91, która jako dziecko brała udział w sypaniu kopca.

7. 11.00 – 11.15 powrót do Olszanki.

8. 11.15 – 12.30 –  zajęcia na terenie szkoły:

• Projekt plastyczny „Kopiec w Majówce” ,
  • Śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku,
  • zabawy ze śpiewem – „Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali”
  • pieczenie kiełbasek

Rozpoczęcie roku szkolnego Email

Szanowni Państwo,

„Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom:  pierwsza to korzenie, druga to skrzydła” - Hodding Carter, Jr.

„Korzenie” - to rodzina, dająca dziecku to, co najcenniejsze, czyli miłość, poczucie bezpieczeństwa i świadomość swego pochodzenia. „Skrzydła”- to potencjał dziecka, jego zdolności, które możemy rozwijać i pielęgnować,  aby zapewnić dziecku jak najlepszy start.
Państwo zapewniacie swojemu dziecku korzenie – my damy skrzydła.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/2019 życzymy wszystkim UCZNIOM, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości, wielu przyjaźni i ciągłego rozwoju,

NAUCZYCIELOM oraz wszystkim PRACOWNIKOM SZKOŁY życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.

RODZICOM zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.