Główna Wydarzenia
OGŁOSZENIA

Nasza szkoła realizuje projekt "Niepodległa"

ZS Aktualnosci
„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA” Email

Dnia 14 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci z punktu przedszkolnego 3-4 latki i starsze dzieci 5-6 latki ”zerówka”. W uroczystości wzięli udział uczniowie, zaproszeni rodzice, goście oraz dyrektor Wojciech Wawryniuk. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawców, śpiewały piosenki, tańczyły i mówiły wierszyki. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie.


JA, STARSZAK DZIELNY,
BĘDĘ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY
BĘDĘ SŁUCHAŁ SWOJE PANIE
I ZJADAŁ CAŁE ŚNIADANIE
BĘDĘ DBAŁ O ZWIERZĘTA I CHRONIŁ KWIATY
ABY NASZ ŚWIAT BYŁ PIĘKNY I BOGATY
BĘDĘ GRZECZNIE SIĘ BAWIŁ I PILNIE UCZYŁ
ŻEBYM MAMY I TATY NIGDY NIE ZASMUCIŁ.

Po jego złożeniu pan dyrektor dokonał pasowania wielką czerwoną kredką, a dzieci odcisnęły rączki i paluszki na przysiędze. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Koniec imprezy uwiecznił wspólny taniec wszystkich obecnych Głowa, ramiona - gimnastyka”, który rozbawił całą publiczność. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia, następnie  czekała na nie niespodzianka – skromny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Zapraszamy do galerii...


 
Jesteście już uczniami!!! Email

13 listopada pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej. Tego dnia odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ.Uroczystość rozpoczął pan Dyrektor – Wojciech Wawryniuk, witając serdecznie wszystkich zebranych, a zwłaszcza pierwszoklasistów i ich rodziców. Następnie przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie oraz ich koledzy i koleżanki z klasy drugiej, którzy pomogli pierwszakom zrzucić czar lenistwa rzucony przez złą wróżkę.  Mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Występ pierwszaków zyskał pozytywną ocenę publiczności, toteż zapadła decyzja, iż mogą oni przystąpić do ślubowania i pasowania na ucznia. Ceremonii  przewodniczył pan Dyrektor. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, dbającymi o dobre imię swej klasy i szkoły, po czym symbolicznie przypieczętowali swoim kciukiem akt ślubowania. Następnie zostały wręczone pierwszakom pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkiego najlepszego PIERWSZAKI na nowej drodze obowiązków szkolnych!!! Dzień ten na pewno pozostanie długo w waszej pamięci. Szczególnie, że PASOWANIE NA UCZNIA zbiegło się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy do galerii...