Główna Wydarzenia Wydarzenia 2018/2019
OGŁOSZENIA

Nasza szkoła realizuje projekt "Niepodległa"

Wydarzenia 2018/2019
Biliśmy rekord!!! Email

16 października już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji „Bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej”.  Miało to związek z Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca, który obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Jak przekonują organizatorzy akcji, podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2-3 krotny wzrost przeżywalności. Niestety obecnie tylko w trakcie co piątego pozaszpitalnego nagłego zatrzymania krążenia podejmowana jest resuscytacja.

W tym roku naszych uczniów wsparli pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. Na siedmiu fantomach przez 30 minut, 115 osób wykonywało resuscytację. Największe uznanie należy się najmłodszej społeczności naszej szkoły – przedszkolakom, którzy bardzo poważnie podeszli do swojego zadania w myśl hasła  „Ratujemy i uczymy ratować”. BRAWO MY!!!

Zapraszamy do galerii...

 
Po raz trzeci w naszej szkole Email

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4