Główna Wydarzenia Archiwum 2017/2018 10. rocznica nadania imienia naszej szkole
OGŁOSZENIA

Nasza szkoła realizuje projekt "Niepodległa"

10. rocznica nadania imienia naszej szkole Email

14 maja, już po raz dziesiąty odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z nadaniem imienia Unitów Podlaskich Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Hadynowie, której przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Kolejnym punktem była inscenizacja pt. „Moje dziedzictwo” przygotowana pod kierunkiem dyrektora Wojciecha Wawryniuka. Spektakl pokazał i przypomniał nam, że unici to nie jest tylko historia, ale wiąże się ona nieodłącznie z  naszym życiem i życiem naszych bliskich.
Biskup Kazimierz Gurda podziękował młodym aktorom i dyrektorowi szkoły  za  napisany scenariusz. "Ta inscenizacja pomaga nam zrozumieć naszą historię: 100 -lecie Odzyskania Niepodległości i 200 lecie diecezji" – mówił Ordynariusz Diecezji Siedleckiej.

Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się na skromy poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przygotowanie uroczystości.

Zapraszamy do galerii...