Główna Wydarzenia Archiwum 2017/2018 I rozjechali się...
OGŁOSZENIA

Nasza szkoła realizuje projekt "Niepodległa"

I rozjechali się... Email

KRAKOWSKIE SZALEŃSTWA KLASY III

3 czerwca, my uczniowie klasy III gimnazjum wraz z dwiema koleżankami z klasy VII oraz p. Urszulą Domańską i naszym  wychowawcą  p. Renatą Olesiejuk, wyruszyliśmy na 4-dniową wycieczkę na południe Polski.

Pierwszym punktem było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Byliśmy zachwyceni widokami jakie tam na nas czekały oraz ogromną wiedzą pani przewodnik. Następnie udaliśmy się do Krakowa (dla wielu z nas był to pierwszy pobyt w tym pięknym mieście), gdzie mimo wieczornej pory udaliśmy się do Muzeum Podziemia Rynku Krakowskiego, aby bliżej poznać historię tego miasta.  Po tak aktywnym dniu z przyjemnością udaliśmy się na obiadokolację    i zakwaterowanie w Green Hostel.

4 czerwca był niezwykłym treningiem dla nóg, ponieważ przemierzyliśmy pieszo sporą część Krakowa. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Katedrę na Wawelu (miejsce spoczynku wielu sławnych Polaków np. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego oraz  pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich). Zwiedzanie zakończyło się późnym popołudniem.

5 czerwca był chyba najbardziej wyczekiwanym przez nas dniem. Po śniadaniu zabraliśmy plecaki i wyruszyliśmy na podbój Energylandii. Emocje i wrażenia jakie zaoferował nam Zator będziemy pamiętać do końca życia. Wysokie i szybkie roller coastery pozwoliły nam oderwać się od rzeczywistości i poczuć smak wolności. Czasem każdy z nas potrzebuje odrobinę szaleństwa.

Niestety nadszedł  6 czerwca, kiedy to musieliśmy spakować walizki i przygotować się do powrotnej drogi. Tego dnia odwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy (najmniejszy park narodowy w naszym kraju), w którym podziwialiśmy m.in. Jaskinię Łokietka, Maczugę Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale.

W godzinach popołudniowych, z uśmiechami na twarzach oraz wyśmienitymi humorami, wyruszyliśmy w powrotną drogę. Do domu wróciliśmy przed 24.00.

Oby było więcej takich wyjazdów, bo wspomnienia pozostają do końca życia!

Karolina Piekarska

Zapraszamy do galerii...