Główna Wydarzenia Wydarzenia 2018/2019 Jesteście już uczniami!!!
OGŁOSZENIA

Nasza szkoła realizuje projekt "Niepodległa"

Jesteście już uczniami!!! Email

13 listopada pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej. Tego dnia odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ.Uroczystość rozpoczął pan Dyrektor – Wojciech Wawryniuk, witając serdecznie wszystkich zebranych, a zwłaszcza pierwszoklasistów i ich rodziców. Następnie przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie oraz ich koledzy i koleżanki z klasy drugiej, którzy pomogli pierwszakom zrzucić czar lenistwa rzucony przez złą wróżkę.  Mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Występ pierwszaków zyskał pozytywną ocenę publiczności, toteż zapadła decyzja, iż mogą oni przystąpić do ślubowania i pasowania na ucznia. Ceremonii  przewodniczył pan Dyrektor. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, dbającymi o dobre imię swej klasy i szkoły, po czym symbolicznie przypieczętowali swoim kciukiem akt ślubowania. Następnie zostały wręczone pierwszakom pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkiego najlepszego PIERWSZAKI na nowej drodze obowiązków szkolnych!!! Dzień ten na pewno pozostanie długo w waszej pamięci. Szczególnie, że PASOWANIE NA UCZNIA zbiegło się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy do galerii...